Sokol Pražský slaví titul

12.05.2013 16:29

O 1. Místo MBA Kroměříž – Sokol Pražský 70:83 (19:17, 30:41, 47:59)

Posledních pár minut zbývá do zahájení finále MČR kategorie U15. Hráči nastupují za bouřlivého potlesku diváků. Můžeme očekávat velice kvalitní zápas, protože oba dva celky zatím neprohrály jediné utkání a tak je jejich sebevědomí na vrcholu. Sokol dnes nastupuje v roli hostů.

První čtvrtina začala vítězným rozskokem pro domácí Kroměříž. Oba týmy nastoupily velmi aktivně do zápasu, ale v prvních třech minutách jde zatím jen o několik ztrát a neúspěšných střeleckých pokusů. V polovině první čtvrtiny je rozdíl skóre pouze bod ve prospěch Sokola. Ani konec čtvrtiny nekončí vysokým rozdílem. Pokračuje souboj o každý míč a lépe si zatím vede domácí Kroměříž, která vede rozdílem dvou bodů. Stav zápasu 19:17.

První minuta patří hráči s číslem 8, Marku Savičovi, který zakončuje rychlý protiútok, po přihrávce Michaela Hartiga, suverénním smečem. Sokol tak otáčí skóre a vede o 4 body. 3 minuty před koncem poločasu vede Sokol Pražský o 9 bodů a k vidění je několik skvělých individuálních akcí. Žádný koš není zadarmo i přes narůstající rozdíl ve skóre. V problémech s 3 fauly se v poločase nachází hráč Sokola Marek Fořt a David Sýkora. Po oživení hostů přichází zvýšení rozdílu na 11 bodů. Stav poločasu je 30:41.

Domácí vstupují do druhé půle lépe a po pěti bodech Martina Nábělka je rozdíl o 8 bodů. Hosté však rychle odpovídají a dostávají se na dosud nejvyšší rozdíl skóre. Sokol vede 35:47. Po nešťastné srážce dvou domácích spoluhráčů a koši Lukáše Růžičky si trenér Jaroslav Sigmund bere timeout. Stav v polovině třetí části 40:52 ve prospěch Sokola. A zatím nejlepší střelec zápasu Michael Hartig (18 bodů) svými šestkami zvyšuje na rozdíl 14- ti bodů. Závěr čtvrtiny patří především domácím, kteří dokázali získat pár útočných doskoků a proměněnou trojkou upravují stav na 47:59.

První body závěrečné čtvrtiny finálového zápasu pokřtil svým košem Michael Hartig, za kterým je hned vyslán tříbodový úspěšný vzkaz od domácího Martina Nábělka, že takhle by to nešlo. Domácí se stále tlačí na útočném doskoku a vybojovali si faul a o pár vteřin později koš, kterým snižují na 10 bodů. Po opakovaném varování domácího trenéra přistála na jeho hlavu technická chyba. Stejnou bojovnost na doskoku, kterou předvádí domácí tým, můžeme vidět i u hostů a ti proměňují koš po třech útočných doskocích. 5 minut do konce a Lukáš Růžička se blýsknul košem s faulem a tím zvyšuje na 53:69. Krásný blok Michaela Hartiga a po rychlém protiútoku proměňuje střelu David Sýkora. Minutu před koncem finále vedou svěřenci Milana Voračky 64:78. Po pěti bodech v řadě domácích je rozdíl už jen 9 bodů. Přichází však koš hostí a po něm nesportovní chyba domácího hráče s číslem 11 a stav je 70:83. Je tu konec zápasu a hostující tým Sokol Pražský se stává mistrem ČR po skvělém výkonu.