Sokol Pražský postupuje do semifinále z prvního místa ze skupiny A

10.05.2013 19:29

 

Skupina A – BK Pardubice – Sokol Pražský 59:93 (18:21; 29:51; 40:67)

V posledním utkání skupiny A na sebe narazili Sokol Pražský a BK Pardubice. Sokolové se po nevydařených úvodních minutách dotáhli na Perníkáře, aby nakonec zvítězili rozdílem 34b.

Střelci Pardubice: Lahučký 11, Kratochvíl 10, Korbar 8

Střelci SoPr: Savič, Hartig 19, Kačaba 12, Růžička 10

Komentář Pardubice:

Blahopřeji Sokolům k vítězství. Odehráli jsme vzájemně mnoho utkání, kde jsme asi i častěji byli vítězi my a byli jsme schopni uspět díky chytrosti a technice, čímž jsme nahrazovali fyzické nedostatky. Avšak v tomto zápase se jasně projevila fyzická atletická dominance Sokolů, kteří byli rychlejší, důraznější a vyšší. Rovnocenným soupeřem jsme byli pouze 13min v úvodu utkání, kdy jsme hráli na hraně fyzických sil, které nám v průběhu času docházely. Domácí poté převzali otěže utkání. X faktor této sezóny Sokolů je Savič, který pozvedl Sokoly výš.

Komentář Sokol Pražský

Po výkonu v tomto utkání jsme se hrou spokojeni. Projevila se naše převaha pod oběma koši a na týmu soupeře byla vidět únava z předchozího utkání. Opět lehce nejistý vstup do zápasu jsme doháněli celou úvodní čtvrtku. To ovšem kluci nahradili dobrou obranou a později v utkání i dobrou střelbou ze střední a dlouhé vzdálenosti. O výsledku utkání bylo rozhodnuto během 3. části, kdy soupeř rezignoval. Do utkání jsme měli možnost nasadit celou širokou rotaci hráčů. Všichni zaslouží pochvalu za výkon, bojovnost a nasazení. K výsledku nám pomohla také famózní divácká kulisa.