Semifinále už zná kompletní čtveřici

11.05.2013 13:26

 

2. čtvrtfinále SAM BŠM Brno – BK Pardubice 69:81 (15:12; 25:32; 48:57)

Semifinálovou čtveřici doplní vítěz druhého čtvrtfinálového klání mezi Brňany a Perníkáři. Pro poraženého to bude znamenat zklamání, neboť ambice každého z týmů v letošním ročníku extraligy U15 leží zcela nepochybně na stupních vítězů.

První čtvrtina patří Brňanům, kteří se úvodním náporu Pardubic vzpamatovali a šňůrou 9:0 pro sebe získali průběžné vedení 15:12. Pokud chtějí Pardubice něco se zápasem udělat, je třeba, aby byli důraznější pod oběma koši.

Do druhého dějství vstupují lépe Pardubice, po třech minutách šňůrou 8:0 vedou 20:15 a nakonec po půli jsou ve vedení 32:35.

Třetí dějství přináší urputný boj, po kterém Pardubice zvyšují vedení na 9b 57:48. Nic není rozhodnuto. Tři pardubičtí mají po 4 faulech, což se může projevit jako rozhodující handicap do finiše.

A je tu poslední část. Necelých 7min do konce základní části, Pce +9. Brno zkouší celoplošný press. Poslední minuty však vycházejí Perníkářům, emoce přinášejí technickou trenérovi Brna, Pardubice vítězí a zopakují si duel se Sokolem Pražským.

Střelci Pardubice: Brožek 20, Lahučký 15, Kratochvíl 14, Kantůrek 10

Střelci Brno: Marek 16, Tužil 13, Bláha 11, Rudický 10

Komentář Pardubice:

Jsem hrozně rád za vítězství. Byli jsme ve velmi těžké pozici, kterou jsme zatím ve své herní kariéře nepoznali. O to je to cennější, že jsme se dokázali vyhrabat z absolutních „sra*e*“. Upravili jsme obranu tak, abychom si byli schopni vypomoct, poněvadž dosavadní jednoduchá obrana založené jen na 1on1 prostě nefungovala a dostávali jsme mnoho laciných košů. Díky tomu, že Brno se na každý koš natrápilo, jsme po dobrých doskocích dali důležité rychlé a brejkové body. Ty nám pomohly získat ztracené sebevědomí a i díky tomu jsme dali do tohoto utkání přidanou hodnotu – týmovou bojovnost.

Komentář Brno:

Trenér Brna nepovažuje za důležité se podělit se čtenáři o utkáních a na opakované výzvy pořadatele nereaguje. Příště se ho už ptát nebudeme.