Páté místo, po nejlepším projevu na turnaji, bere USK

12.05.2013 11:02

O 5. místo – USK Praha – SAM BŠM Brno 84:67 (27:9, 44:32, 61:51)

Fanoušci a hráči žákovského basketbalu se dnes dočkají. Probudili jsme se do slunného nedělního rána, Praha krom mezinárodního maratonu očekává odpověď na pořadí MČR U15. V prvním utkání proti sobě stojí USK a Brno – soupeři ze skupiny B. Ve skupině MČR bralo body Brno, nyní mají USK možnost porážku vrátit a získat pro sebe 5. místo, které by vzhledem k okolnostem, určitě brali jako jistý úspěch. Brno se v utkání musí poprat se soupeřem, ale možná i sami se sebou, neboť jejich cíle ležely před MČR výš.

Úvod utkání patří USK, po čtyřech minutách +7. Brno zatím nedokáže prodat kila navíc. 4:22 do konce první části, +11 pro USK, avšak USK začíná mít problém s fauly. Na konci první části +18 pro USK. Brno celou čtvrtinu neskórovalo ze hry.

Ve druhé části se hra vyrovnává, ale v prvních minutách se Brnu nedaří snižovat deficit. V polovině herní části přichází tlak na míč od Brna, několik ztrát USK a Brno snižuje na -11. USK si bere time. Poločasový výsledek +12 pro USK.

V úvodu třetí části přichází tlak Brna. Po třech odehraných minutách -7. Brno zrychlilo pohyb a brání hodně vytaženou obranou, což rozebírá rozehru USK. Tři minuty do konce 3. části, USK odolává tlaku a udržuje vedení +12. Nakonec do poslední části jde USK +10.

První dvě minuty poslední části vyrovnané, stále USK +10. Hodně hráčů na obou stranách 4 fauly … to může mít zásadní vliv na vyhlídky obou soupeřů. 5 min do konce – 2 brněnští vyfaulováni, USK +12. Vyhlídky Brna jsou všelijaké. V posledních minutách ztrácejí víru a USK bere 5. místo.

Střelci USK: Farský 22, Chaloupka 17, Kukura 14, Kvasnička 12, Janoušek 10

Střelci Brno: Bláha 12, Rudický 11, Zbořil 10