Co očekáváte od Mistrovství ČR U15?

02.05.2013 16:00

Letošní sezóna je natolik vyrovnaná, že by letošnímu systému slušelo hrát každý s každým, byl by spravedlivější.  Medaile může získat každý, záleží na mnoha faktorech – zdraví hráčů, štěstí a "srovnaných hlavách".

Zeptali jsme se, jak to ale vidí jednotliví trenéři?

 

6. místo v extralize - USK Praha
Tým USK Praha postoupil na MČR v poslední možné vteřině. Jsme rádi, že náš týmový cíl se splnil. I přes mnohé zdravotní problémy jsme dlouhou sezónu korunovali tímto postupem. Družstvo USK nebude patřit k favoritům, přesto se pokusíme opět překvapit a znepříjemnit pozice nejlepším. Osobně jsem rád, že v sezóně 2012/13 se podařilo všem družstvům USK postoupit na všechna oficiální Mistrovství České republiky (od U13 až po U19) a doufám, že i U15 dokáží míchat kartami v konečném pořadí. Těšíme se na kvalitní turnaj.
Jan Prágr

 

5. místo v extralize – Sokol Sršni Písek
Již účast na mistrovství je pro nás velkým úspěchem a to, že se šampionát koná v Praze je pro nás obrovskou příležitostí. Mnoho našich hráčů totiž kromě pár tělocvičen naše hlavní město vůbec nezná. Chtěli bychom tedy navštívit především Karlův most, hrad, Petřínskou rozhlednu a vynechat samozřejmě nemůžeme ani metro a jeho jezdící schody. Na ty se kluci těší obzvlášť. Z Prahy si tedy chceme odvézt hlavně spoustu zážitků a kromě toho i nějakou tu medaili.
Aleš Kyrián

 

4. místo v extralize – BK Synthesia Pardubice
V první řadě chci poblahopřát všem týmům k postupu na MČR a jsem rád, že jsme se na tuto vrcholnou akci probojovali i my. Vzhledem k průběhu sezóny, kdy jsme měli jednu zdravotní patálii za druhou jsem rád, že to takto dopadlo. Našim prvořadým úkolem na MČR bude předvádět co nejlepší basketbal začít vždy sami u sebe a když budeme předvádět poctivý a zodpovědný výkon, může se odměna dostavit i v podobě dobrého výsledku. Historické výsledky nás určitě pasují do role super favorita, ale my se na základě letošních výsledků a zdravotního stavu týmu jaký stále je tak necítíme. Ostatní týmy udělali výrazný fyzický skok i basketbalový pokrok a celá soutěž se tím velmi vyrovnala. Jsme si však vědomi své síly a předností a budeme se snažit vždy podávat co nejlepší herní projev a výsledek se poté dostaví.  Letošní MČR bude velmi vyrovnané a tak je (pro letošní rok) trochu škoda, že se nehraje systém každý s každým, ale musíme respektovat pravidla soutěže a řídit se jimi. O vítězi rozhodne mnoho faktorů, zdravotní a fyzický stav týmů, psychická odolnost a hlavně momentální basketbalová forma. Nevidím na tomto MČR, žádného super favorita, protože rozdíly mezi týmy jsou minimální. Těším se na basketbalové boje a příjemné setkání s kolegy.
Tomáš Bartošek

 

 

3. místo v extralize – Slavia MBA Kroměříž
 Již samotná účast na MČR a celkové třetí místo po základní časti extraligy je pro nás velký úspěch. Při docela malé rotaci hráčů a při absenci vysokých hráčů jako u většiny ostatních družstev to pokládáme za dobrý výsledek. Na MČR  se ale začíná od nuly a tak každé z těchto šesti kvalitních družstev, která se tohoto vrcholného turnaje v této věkové kategorii zúčastní má šanci se předvést se v co nejlepším světle a v boji o medaile bude věřím k vidění spousta kvalitních a férových zápasů. Jinak se těším na setkání z kolegy trenéry, snad se najde v tomto složitém programu, který nás čeká, možnost        s nimi prohodit pár slov.Láká mne také možnost vidět ty nejlepší hráče této věkové kategorie z celé ČR v akci na palubovce.
Jarek Sigmund

 

2. místo v extralize – SAM BŠM Brno
Doufáme, že do Prahy odjedeme v kompletní sestavě a vyhnou se nám (stejně jako ostatním týmům) zranění a nemoci. M-ČR je pro všechny kluky vrcholným zakončením sezóny. Očekáváme vyrovnané a kvalitní zápasy pod vedením zkušených a nestranných rozhodčích, které naše hráče posunou basketbalově dopředu.
Eva Vyroubalová

 

1. místo v extralize – Sokol Pražský
V první řadě nejlepší týmy v této kategorii, které doufám předvedou výborný basketbal. Vyrovnanost týmů slibuje napínavé boje a možná překvapení. Takový turnaj by měl být přínosem pro všechny, zejména pro nadějné talentované hráče, opory svých týmů, na kterých to bude stát, a budou získávat cenné zkušenosti, jež potom mohou zúročit třeba v reprezentaci.
Pokud jde o náš tým, očekáváme od všech maximální nasazení a odhodlání jezdit po podlaze a poprat se o co nejlepší umístění.

Milan Voračka