...a na závěr....

20.05.2013 13:26

 

Mistrovství ČR U15 je minulostí. Od pátku do neděle jsme mohli shlédnout třináct vyrovnaných utkání, poločasové soutěže, oceňování nejlepších hráčů utkání z každého týmu, tak, jak si je zvolili sami trenéři.

Příznivci basketbalu a fanoušci, kteří se nemohli osobně zúčastnit turnaje, měli k dispozici přenosy přes TV COM a pomocí online přenosů programem FIBAliveStats, ve fotogalerii na stránkách turnaje je přes 300 fotografií ze všech zápasů.

Přes vysoký divácký zájem organizátoři zvládli vše na 1, pouze problémy s hroutícím se ozvučením haly a to parkování….

A jak vlastně dopadli Sokoli, Vlčata, Sršni, Koně, Sovi a Draci?

Tak přesně v tomto pořadí.
1. Sokol Pražský – konečně titul
2. Slavia MBA Kroměříž – „černý kůň“
3. Sršni Sokol Písek – blízko finále
4. BK Synthesia Pardubice – nenaplněná očekávání
5. USK Praha – potrápil soupeře
6. SAM BŠM Brno – obrovské zklamání

Slavnostní zakončení bylo vyvrcholením celého turnaje. Malí Sokolíčci si přivedli své týmy na palubovku za potlesku plné haly diváků, rodičů a všech fanoušků. Poté následovalo krátké vystoupení sokolského oddílu rokenrolu.

Slavnostní zakončení zahájil krátkou a velmi vnímavou řečí pan Ing. Zdeněk Bříza, člen Výkonného výboru České basketbalové federace.

Na palubovku postupně přicházeli delegáti, rozhodčí a jednotliví trenéři, kterým bylo vysloveno poděkování a předána malá pozornost.

Přišla chvíle, na kterou všichni čekali, a to oceňování jednotlivých hráčů a týmů.

Hvězdný okamžik turnaje (smeč) – Marko Savič (Sokol Pražský)

Nejlepší doskakovač – Radim Pták (Písek)

Nejvíce asistencí - Marek Hrubý (Sokol Pražský)

Nejvíce faulující hráč – Radek Farský (USK Praha)

Nejlepší střelec - Michael Hartig (Sokol Pražský)

All stars tým – Lukáš Růžička (Sokol Pražský)
                      Michael Hartig (Sokol Pražský)
                      Michal Kozák (Písek)
                      Jiří Švarc (Písek)
                      Martin Nábělek (Kroměříž)
                           
MVP turnaje - Michael Hartig (Sokol Pražský)

Za pozornost ještě stojí zmínit to, že se organizátoři rozhodli připojit k charitativní akci „Každý koš pomáhá“ a to tím, že na konci mistrovství se sečtou všechny vstřelené body během turnaje a pořadatel věnuje na konto KKP finanční částku rovnající se dvojnásobku počtu dosažených bodů. Tato částka se vyšplhala na konečných 3 646,- Kč.

V neposlední řadě patří největší díky našim sponzorům, díky kterým jsme mohli hráčům a týmům připravit krásné ceny a odměny včetně 10 kilového dortu pro vítěze ve formě basketbalových bot a basketbalového míče.
Jsou to: Kofola, Audico s.r.o., On-tisk.cz, Experimentální centrum, EAS, Městská část Praha 2, Voltaren, Mettler Toledo, ČBF, ČT sport.

Na závěr bychom chtěli poděkovat štábu ČT sport, který ze závěrečných bojů o umístění natočili reportáž, která byla odvysílána v neděli 19. května v pořadu BasketMánie.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10157282282-basketmanie/213471291036015/video/

 

A na úplný závěr přejeme všem skvělé léto a na podzim znovu na shledanou pod bezednými koši, neboť jak řekl pan Bříza při závěrečném ceremoniálu, pamatujte si, že nejlepší vynález na světe je  basketbalový míč...