MČR U15 zná i druhého finalistu

11.05.2013 20:11

2. Semifinále – Sokol Pražský – BK Pardubice 70:62 (24:12; 41:35; 56:49)

Začíná druhý semifinálový zápas, ve kterém se opět setkává domácí Sokol s Pardubicemi. Tým Pardubic si z prvního zápasu odnesl porážku o 24 bodů a tak se dá očekávat, že stejný výsledek hosté nebudou chtít připustit. Vítěz tohoto utkání se ve finále setká s Kroměříží.

V prvních dvou má jasně navrch domácí Sokol, jenž využil několika neúspěšných pokusů Pardubic a v čase 7:52 je ve vedení 7:2. 3 minuty do konce první čtvrtiny, Sokol nedává hostům žádný prostor a hrají bez jediného faulu. V závěru se Pardubice dokázali lehce vzpamatovat, ale i tak je stav po první čtvrtině 24:12.

Tlak domácích se na začátku druhé čtvrtiny rapidně zmírnil a Pardubice tak vstupují s lepším výkonem. Po třech minutách se tak hosté dostávají na rozdíl pouhých čtyř bodů. V polovině druhé čtvrtiny si domácí trenér bere timeout po proměněném koši Pardubic. Stav 32:27. Ani timeout domácím nepomohl a Pardubice jsou jediný koš od vyrovnání. Skvělý výkon hostů v průběhu čtvrtiny zařídil stažení náskoku domácích, avšak s posledním košem čtvrtiny SoPru se stav v poločase zápasu mění na 41:35.

Ve třetí třetině přichází vzpamatování se domácích, kteří využívají několika ztrát, a rozdíl se opět dostává na 12 bodů. Hosté nabyli energie a 3:30 před koncem třetí třetiny stahují znovu na rozdíl šesti bodů. Následně přichází trojka hostí a Sokol vede jen o tři body. Za pomoci plné tribuny diváků si Sokolíci vedení nenechají sebrat a před závěrečnou čtvrtinou semifinálového utkání vedou 56:49.

Začátek poslední části utkání nepřinesl nijak zásadní zvrat ani na jedné straně a rozdíl se stále drží na sedmi bodech. Po čtyřech minutách si dosavadně druhý nejlepší střelec Pardubic, hráč s číslem 5, udělal svou pátou osobní chybu a oslabuje tak svůj tým. 4 minuty do konce utkání a po střele domácího týmu je rozdíl skóre na deseti bodech. Poslední dvě minuty zápasu by měly přinést napínavou koncovku, rozdíl šesti bodů. Domácí si pohlídali konec zápasu a po vyrovnaném zápase si odnáší výhru a zároveň postup do finále po výhře 70:62.

Střelci Sokol Pražský: Michael Hartig 22, Lukáš Růžička 20, Marek Hrubý 10

Střelci BK Pardubice: Pavel Mnuk 18, Lukáš Kantůrek 10, Jakub Lahučký 9